Обжалування постанови про адмін порушення у прокуратурі.

Юридическая консультация по вопросам ДТП, штрафов, бракоразводных процессов :)

Модератор: Shkabur

Обжалування постанови про адмін порушення у прокуратурі.

Сообщение Starcrafter » Пт июл 02, 2010 00:03

Траса Львів-Тернопіль. Дві полоси руху в одному напрямку. На дворі +28С. Дорогу недавно залили бітумом і засипали щебенем - ям немає, але в правій полосі наявні дві колії "смоли", їхати по яким не дуже хочеться. Йди потім чисти авто від тої зарази. Та й слизько на роспеченій смолі їхати. Вже мав випадок коли машину під час екстренного гальмування на такій поверхні занесло.
Зупиняють ДАйшники і кажуть що порушив "11.2. Нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини." Запросили до себе в машину. Я ще не встиг сісти в крісло патрульної машини, як "давай домовлятись". П..... грошей не даю, а тому малює мені протокол. Дає мені піддписувати. В місці де свідки мають бути пишу здорову букву зет, чим викликаю бурю негативних емоцій дайшника :D. В посненнях написав наступне "Рухався в по лівій смузі в зв"язку з поганим станом дорожнього покриття правої смуги. В машині присутні два свідки ПІБ, які можуть це підтвердити." Забрав копію протоколу і постанову на 500грн :(.
Питання в чому. Можна сходити в суд. Але не охота. Але є бажання сходити в прокуратуру. :). Дайшник порушив (з мої точки зору) дві статті 466го наказу, а саме:
1.6. Виключити випадки складання відносно водіїв транспортних засобів адміністративних протоколів без доведення їхньої вини чи достатніх доказів допущення ними порушень ПДР (фото-, відеоматеріалів, показів свідків тощо).
Свідків нема. Фото чи відео теж нема. Взагалі в поясненнях треба було писати що їхав по правій смузі, а в дайшника проблеми з зором. А так написав що дійсно там їхав. Ну то таке, чесний я :cry: .
1.8. Не допускати випадків документування порушень ПДР, якщо порушення скоєне внаслідок неналежного утримання дорожнього покриття (виїзд на зустрічну смугу для об'їзду перешкод, ям тощо).
Ну тут все чесно. Дорожнє покриття там явно було не в нормальному стані. Та і розмітки там не було. Ще не встигли намалювати.

Питання до шановної TheBestLawyer.
Чи можна написати скаргу на дії працівників ДАІ і прохання скасувати постанову, як таку, що складенна з порушення чинного законодавства?
Як писати позов до суду я собі уявляю. Чи можна в такій самій формі писати скаргу в прокуратуру? В Інтернеті є купа зразків прозовних заяв. А ось до прокуратури такої штуки не зустрічав. Підкажіть як правильно зробити.
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

Сообщение Starcrafter » Пн июл 05, 2010 13:59

Накатал вот такое. Иду в прокуратуру. Авось прокатит :)

Прокурору Золочівського району
п.Довганю Андрію Ігоровичу


На постанову серія ВО №1456222 від 30.06.2010р інспектора ДПС ОР ДАІ прапорщика міліції Лісного Андрія Зіновійовича у справі про адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.122 КУпАП.

С К А Р Г А

Зазначену постанову винесено щодо мене співробітником ДАІ за рух у лівій смузі на ділянці дороги з двома смугами руху в одному напрямку при вільній правій смузі. Постанова не відповідає обставинам справи, вимогам закону та підлягає скасуванню з таких підстав.
Пункт 11.2 Правил дорожнього руху на підставі якого винесено постанову визначає: „Нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини.”
Пункт 11.5 - „На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).”
Дорожнє полотно правої смуги даної ділянки дороги мало незадовільний стан. А саме воно було вкрито сумішшю бітуму та щебеню. В правій полосі дорожнього полотна, внаслідок більш інтенсивного руху по ній, утворились суцільні полоси бітуму без щебеню. Враховуючи високу температуру навколишнього середовища в 28С, безхмарну погоду і відповідно сильну нагріваючу дію сонячного проміння, бітум перетворився на желатиноподібну масу. Їзда по такій поверхні сильно забруднює автомобіль та є небезпечною внаслідок низьких зчіпних характеристик „голого” бітуму при сильному нагріванні.
Також на даній ділянці дороги відсутня дорожня розмітка чи знаки, які вказують на кількість полос руху. В Правилах дорожнього руху дана ситуація регулюється пунктом 11.1. „Кількість смуг на проїзній частині для руху нерейкових транспортних засобів визначається дорожньою розміткою або дорожніми знаками 5.16, 5.17.1, 5.17.2, а за їх відсутності — самими водіями з урахуванням ширини проїзної частини відповідного напрямку руху, габаритів транспортних засобів і безпечних інтервалів між ними.”
Отож, враховуючи стан дорожнього полотна, керуючись пунктом 11.2, я рухався якнайближче правого краю проїжджої частини. Враховуючи пункт 11.1 Правил дорожнього руху, я не міг порушити пункт 11.5 Правил дорожнього руху внаслідок відсутності розмітки та відповідних дорожніх знаків.
При оформленні протоколу та постанови співробітник ДАІ порушив вимогу розпорядження № 466 “Про організацію роботи підрозділів ДАІ з профілактики правопорушень із застосуванням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису” МВС України від 21.05.2009 пункту 1.8. „Не допускати випадків документування порушень ПДР, якщо порушення скоєне внаслідок неналежного утримання дорожнього покриття (виїзд на зустрічну смугу для об'їзду перешкод, ям тощо).
При оформленні протоколу та постанови співробітник ДАІ порушив вимоги пунктів 2.9 та 4.2 наказу МВС України від 26 лютого 2009 року №77 “Про затвердження інструкції з оформлення працівниками ДАІ МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” щодо долучення до протоколу про адміністративне правопорушення письмових пояснень свідків правопорушення, у разі їх наявності та пункту 1.6 розпорядження МВС України від 21 травня 2009 року №466 щодо виключення випадків складання по відношенню до водіїв транспортних засобів протоколів про адміністративні порушення без доказів їх провини або достатніх доказів допущення ними порушень ПДР (фото-, відеоматеріалів, показів свідків і т.п.). Зі мною в автомобілі перебували два свідки Куч та Сен. На прохання вписати їхні дані в відповідні поля протоколу про адміністративне порушення, я получив грубу відмову. Інших свідків даної пригоди не було. Також відсутні будь-які фото чи відео матеріали, надані працівником ДАІ.
Сукупність всіх порушень (упущень) з боку інспектора ДАІ, призвело до грубого порушення ним пункту 2.2 наказу МВС України від 27 березня 2009 року №111, щодо дотримання працівниками ДПС у своїй діяльності вимог Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України та Інструкції затвердженої цим наказом.
Дані порушення, свідчать про хамське відношення до учасників дорожнього руху, вкрай низьке ставлення інспектора ДАІ до вивчення вимог керівних документів, які регламентують його діяльність та призвели до халатного виконання своїх посадових обов’язків інспектором ДПС ОР ДАІ прапорщиком міліції Лісним Андрієм Зіновійовичем, а при винесенні постанови не врахування всіх обставин порушення, дає підстави зробити висновок про упередженість до мене, а в деяких моментах спілкування і неповагу, з боку інспектора ДАІ.
Окрім наведеного, слід зазначити, що розгляд справи на місці, без підготовки та надання мені часу для звернення за правовою допомогою, подання документів, які характеризують особу, інших доказів по справі, - не тільки порушує мої права, передбачені ст.268 КУпАП, але й призводить до того, що при винесенні постанови не враховано особу, матеріальний стан та інші обставини, які слід враховувати при призначенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУ-пАП. За таких умов мої права при такому розгляді справи грубо порушено.
За таких умов у моїх діях немає складу правопорушення, у якому мене визнано винним зазначеною постановою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.287-289 КУпАП,


ПРОШУ:
1. Оскаржувану постанову серія ВО №145622 по справі про адміністративне правопорушення від 30.06.2010р. винесену інспектором ДПС ОР ДАІ прапорщиком міліції Лісним Андрієм Зіновійовичем скасувати та закрити справу у зв’язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
2. Вжити заходів дисциплінарного характеру до інспектора ДПС ОР ДАІ прапорщика міліції Лісного Андрія Зіновійовича, який допустив дані порушення законодавства України в ході несення служби.
3. У відповідності до статті 18 Закону України “Про звернення громадян” надати мені письмову відповідь за вищевказаною адресою.

Додатки:
1. Копія протоколу про адміністративне порушення.
2. Копія постанови в справі про адміністративне порушення.


05.07.2010р.
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

Сообщение Starcrafter » Пн июл 05, 2010 15:38

Трошки накладка вийшла. Сходив у прокарутуру. Взяти скаргу відмовились мотивуючи тим, що не "їхній" даішник. Рекомендували писати в ту прокуратуру, де він службу несе. А звідки мені знати де він ту службу несе? Вони ж самі фамілії своєї сказати не хочуть, не те що до якого підрозділу вони належать. А в протоколі чи постанові таких даних немає. Даішник неведимка :o.
Коротше, сходив на пошту відправив скаргу листом з повідомленням про вручення в місцеву прокуратуру. Нехай відписуються.
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

Сообщение Grinch » Вт июл 06, 2010 11:00

Можно попробовать очень не кислый вариант обжаловать в обл гаи... эту же жалобу туда.Стрельнет с вероятностью 95 процентов
  • 0

Subaru Legacy 2.0MT
Grinch
 
Сообщения: 43
Зарегистрирован: Сб авг 01, 2009 18:21
Откуда: Донецк
Репутация: 0

Сообщение Starcrafter » Вт июл 06, 2010 13:27

Відправив таку саму скаргу в тернопільське управління ДАІ.
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

Сообщение The Best Lawyer » Вт июл 06, 2010 15:47

.... Starcrafter
Я бы пошла в суд. в 99% случаев работает такая штука как корпоративный интерес... По поводу заявлений в прокуратуру и в облГАИ... Я бы не отличалась в этой ситуации нездоровым оптимизмом.
  • 0

The Best Lawyer
 
Сообщения: 95
Зарегистрирован: Пт окт 09, 2009 14:01
Репутация: 0

Сообщение Starcrafter » Вт июл 06, 2010 16:19

В суд ходити треба. А прокурору чи начальнику ДАІ можна просто листа відправити.
Прокуратура 100% дасть якусь відписку. Буду писати в вищестоячу. Мене трохи зачепив той прокурор, який скаргу не прийняв. Первірок вони не люблять. Як мінімум це треба поставити обід перевіряючому. Якщо щось дійсно порушили, то ще і грошей дати.
Надії на ДАІ всерівно немає. Корпорейшн блін .... Але. Після відписки з ДАІ піде ще одна скарга в головне управління ДАІ в Києві. І звичайно в Тернопільську прокуратуру. Нехай кормлять ДАІшники прокурорів. :lol:

Ну і напевно в останній день строку обжалування все таки занесу позов в суд.

PS. Як мене дістав наш "Гондурас".
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

Сообщение Andr3y » Ср июл 07, 2010 10:22

Starcrafter
Я не пойму какая у тебя цель? Отменить штраф или вынести мозги всем вокруг?
  • 0

Аватара пользователя
Andr3y
 
Сообщения: 11684
Зарегистрирован: Пн май 05, 2008 09:16
Откуда: 3-я планета от Солнца
Репутация: 1799

Сообщение tarasta2 » Пт июл 09, 2010 11:02

розмітки небуло!!!! а в правилах 4орним по білому:якщо відсутня дорожна розмітка,то вона визна4ається водієм!!!!а не гаїшником!!!!їхав там де треба,бо так вважаю за потрібне......от якщо б дтп,4и ще якась ситуапція,тоді б рулеткою поміряли,а так все,що написати треба було -"відсутня дорожна розмітка,рухався в відповідній смузі!!!"
  • 0

wrx ,4орний мат:)))),,,0974983367
Аватара пользователя
tarasta2
 
Сообщения: 344
Зарегистрирован: Вт апр 14, 2009 11:01
Откуда: LVIV
Репутация: 0

Сообщение Starcrafter » Сб авг 07, 2010 01:53

Місцева прокуратура дала в відповідь якусь відписку. По цій лінії забив далі щось робити.
Тернопільські ДАІшники дали змістовну відповідь.
1. В них є довідка, що дорога в даному місці відповідає вимогам ГОСТУ и немає там лишньгго бітуму. Хоча їжду там регулярно. Якщо там не має бітуму, то я Елвіс Преслі.
2. Моїх свідків інспектор не вписав в протокол, тому що сумнівався в іхній неупередженості. Де почитати хто може бути свідком і все з цим повязане?
3. За вказані порушення 466го наказу інспектором, написали, що це не моя справа і перевіряти діяльність інспекторів повинні відповідні органи.
Ну от нехай прокуратура і перевірить :). Напишу листа туди в понеділок.
Ну і в Київський департамент ДАІ відправлю повторну скаргу.

Про бітум. Чи є смисл в присутності пари людей зупинитись на тому місці і сфотографувати стан дорожнього покриття. Фотки долучити до скарги в прокаратуру і департамент ДАІ?

В понеділок суд. Там надіюсь таки скасують постанову.
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

Сообщение Starcrafter » Пт сен 17, 2010 23:27

Сьогодні суд скасував постанову. Показав судді фото дороги з того місяця + був свідок один присутній, який все підтвердив.
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

Сообщение MByte » Сб сен 18, 2010 10:20

2. Моїх свідків інспектор не вписав в протокол, тому що сумнівався в іхній неупередженості. Де почитати хто може бути свідком і все з цим повязане?


Админ кодекс.
Стаття 272. Свідок

Як свідок у справі про адміністративне правопорушення може бути викликана кожна особа, про яку є дані, що їй відомі які-небудь обставини, що підлягають установленню по даній справі.

На виклик органу (посадової особи), у провадженні якого перебуває справа, свідок зобов'язаний з'явитися в зазначений час, дати правдиві пояснення, повідомити все відоме йому по справі і відповісти на поставлені запитання.


Нету ни слова о том каким должен быть свидетель. Нигде не написано, что родственник, жена, знакомый, и т.д. не могут быть свидетелями, потому что они заинтересованные лица. Четко написано: "може бути викликана кожна особа, про яку є дані, що їй відомі які-небудь обставини, що підлягають установленню по даній справі." А гаишники ой как не любят вписывать свидетелей. Один мне чуть истерику не устроил, когда я начал в раздел свідкі вписывать фамилию. Начал орать, что это делать нельзя. Что только он может вписывать. Я его спрашиваю: Вы админ кодекс читали? Он тупо начал съезжать. Я ему процитировал эту статью и спрашиваю его: Вот человек сидит рядом со мной. О нем данные есть? Есть паспорт. Он видел нарушал я или нет? Видел. Данные может предоставить? Может. Вообщем подбежал второй гаишиник на помощь. Вообщем написал в протоколе, что сотрудник отказался вписывать свидетеля. В итоге сам вписал все данные. Хотя интересно конечно было выслушать мнение юристов. Но мне что-то подсказывает, что ничего нового тут быть не может.

P.S. Вспомнил еще . Этот гаец херсонский :D пытался мне втирать, что для того что бы вписать свидетеля, он (свидетель) должен стоять рядом с ним :D
  • 0

Аватара пользователя
MByte
 
Сообщения: 210
Зарегистрирован: Сб июн 02, 2007 10:22
Откуда: Киев
Репутация: 0

Сообщение Starcrafter » Пн сен 20, 2010 20:21

Тепер порушую я чи ні, графу свідків буду власноручно закреслювати. ДАІшники ще ніразу не заповнили її при передачі протоколу на підпис. В своїх поясненнях напишу що нічого не порушував. Якщо інспектор після цього все ж таки випише постанову, то в суд.
Позов накатати за зразком - пів години часу. Занести справу в суд - по дорозі мені. Два рази сходити на засідання суду - тут я к повезе. Від 10хв до 1години часу. Потім ще раз зайти до суду забрати рішення - 10хв. В гіршому випадку 3 години життя піде. На суд ДАІ не прийде. Свідків нема. Фоток провини нема. На основі чого складено протокол не зрозуміло :D.
Це в теорії. Треба буде перевірити на практиці. Доречі не такий той суд страшний як здається. І не так багато часу на нього йде. Другий мій позов вже буде грамотніше складений + вже знаю що судді говорити :)
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11


Вернуться в Юридическая консультация

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 22