Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Юмор, приколы, секс, искусство, философия, религия, выбор товаров и услуг, гороскопы, игры, политика

Модераторы: exigo, Andr3y

Правила форума
Уважаемые пользователи!
Пожалуйста, соблюдайте правила раздела. Просьба уделять особое внимание лексике и не использовать мат. Спасибо.

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Чт окт 05, 2017 08:00

22137306_1505655082859757_6357280376409248735_o.jpg
22137306_1505655082859757_6357280376409248735_o.jpg (127.01 КБ) Просмотров: 9021
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Сб окт 07, 2017 14:49

Вимірювальні комплекси України та країн ЄС зафіксували в повітрі підвищення радіоізотопу Рутенію-106 :unknown:

Останні кілька днів, в повітрі, вимірювальними комплексами АЕС України АСКРО (автоматична система контролю радіаційної обстановки), українського гідрометеорологічного центру та спеціалізованими підрозділами радіаційного моніторингу у Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччині, Австрії, Чехії, Франції було зареєстровано радіоізотоп Рутенію «Рутеній-106» у вигляді аерозолю. Концентрація у м. Київ становить 1-2,2 мБк/м3. Допустима концентрація даного ізотопу складає 500 мБк/м3. Таким чином, концентрація Рутенію-106 в Києві суттєво нижча допустимого рівня, хоча при нормальних умовах даний ізотоп не фіксується взагалі. За оцінками, зростання концентрації ізотопу радіонукліду відбулося в перших числах жовтня.
Рутеній-106 використовується в медичній галузі при лікуванні онкозахворювань очей. Також цей ізотоп застосовують в якості еталонного джерела при повірці приладів радіаційного контролю та у паливних елементах супутників. По своїй радіотоксичності Рутеній-106 знаходиться в одному ряді з Цезієм-137.
На сьогодні, можна стверджувати, що подія не пов’язана із роботою АЕС України, оскільки при будь-якому радіаційному викиді на енергоблоках АЕС, в навколишньому середовищі, реєструвалися б в, першу чергу, радіоізотопи йоду, цезію та радіоактивних інертних газів, що наразі не фіксується.
На сьогоднішній день, ситуацію можна назвати контрольованою, але такою, що вимагає проведення широкомасштабних досліджень з залученням спеціалізованих підрозділів радіаційної безпеки. На думку експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, вплив на здоров’я українців даного інциденту можна вважати мінімальним.

Рутеній - метал сріблястого кольору, відноситься до платинових металів. Рутеній - дуже інертний метал, який не розчиняється у кислотах. Разом з тим утворює ряд металоорганічних з'єднань і є активним каталізатором.

http://sstc.com.ua/новини-підприємства/4015-вимірювальні-комплекси-україни-та-країн-єс-зафіксували-в-повітрі-підвищення-радіоізотопу-рутенію-106
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Ср окт 11, 2017 07:24

Вареники сами-собой будут залетать в рот или В Великобритании разработали прототип акустического левитатора для переноса еды :shock: :ROFL:

Предполагается, что левитатор будет перемещать угощение ко рту человека, после чего тот может съесть пищу прямо из воздуха.
Специалисты лаборатории SCHI Lab из Университета Сассекса разработали прототип акустического левитатора, предназначенный для удержания и переноса по воздуху капель и кусочков пищи. Авторы выступят с докладом на конференции ACM ISS, которая пройдет на следующей неделе в Брайтоне (Великобритания), кратко о прототипе устройства под названием TastyFloats рассказывает IEEE Spectrum, информирует
news.eizvestia.com.
Звук представляет собой акустическую волну, перемещающуюся в пространстве. Акустическая левитация основана на том, что направленные друг на друга излучатели создают стоячую волну. При этом если объект, помещенный в стоячую волну будет в два или более раз меньше длины акустической волны, он зависнет в одной из этих областей.
Несмотря на то, что акустические левитаторы существуют достаточно давно, подобные устройства редко применяются для решения каких-либо практических задач. Теперь британские инженеры предложили использовать акустическую левитацию для бесконтактной транспортировки пищи.
Представленный ими прототип под названием TastyFloats может переносить небольшие капли и кусочки пищи, в том числе несколько разных ингридиентов одновременно. Предполагается, что левитатор будет перемещать угощение ко рту человека, после чего тот может съесть пищу прямо из воздуха.
Для демонстрации работоспособности своей установки авторы поместили в акустическое поле несколько напитков и блюд, среди которых, например, было вино, молоко, кофе с молоком (двумя отдельными каплями) и даже микробургер, состоявший из четырех разных кусочков (2 куска хлеба, мясо и салат).
Также исследователи предположили, что еда, доставленная с помощью TastyFloats, может отличаться на вкус, для чего пригласили 11 добровольцев попробовать капли с тремя базовыми вкусами из пяти: умами, сладкий и горький. Испытуемые получали капли объемом 5, 10 и 20 микролитров на язык через пипетку или с помощью TastyFloats и должны были определить вкус и описать его интенсивность. Оказалось, что доставка еды с помощью акустического левитатора влияет на вкус — добровольцы заявили, что сладкий чувствовался более выраженно, в то время как горький, напротив, при таком способе доставки ощущается слабым и неразличимым.
Разработчики предлагают несколько вариантов использования TastyFloats, среди которых встречаются как реалистичные (доставка в рот десертов или, напротив, горькой еды), так и фантастические проекты — так, одно из предложений описывает «съедобный кинотеатр» (Edible Cinema), в котором в спинки кресел встроены подобные диспенсеры еды.
Ранее компания Neurotechnology представила устройство для бесконтактной пайки, которое перемещает припой и детали с помощью ультразвука, а сама пайка производится с помощью лазера. Также существует инструкция по самостоятельной сборке акустического левитатора на Arduino из ультразвуковых датчиков парковки для автомобилей и 3D-печатных деталей.

С видеопрезенташкой -

http://news.eizvestia.com/news_society/ ... renosa-edy
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Вс окт 15, 2017 18:30

Добрими намірами. Частина 1. Нащо країні фізики? :unknown:

Інвестиції в знання завжди
дають найбільший прибуток.


Бенджамін Франклін

Про повітря і дихання

Як ви гадаєте, скільки годин на добу сучасна людина користується мобільним телефоном, проводить час за планшетом або комп'ютером, слухає в навушниках музику, дивиться телевізор? Скільки часу витрачає на транспорт за кермом або як пасажир?
Згідно з дослідженнями останніх років, тільки мобільний телефон відволікає дорослу людину в середньому на 3−5 годин на добу. Якщо додати час, витрачений на інші пристрої, матимемо досить вражаючу і, ймовірно, більшу частину нашого активного життя.
А є ще інші численні пристосування, без яких наше життя немислиме: холодильник, пральна машина, кондиціонер, праска, фен, порохотяг, мікрохвильова піч, ліфт, ескалатор. Навіть упевненість у надійності вхідного замка робить життя безпечнішим і комфортнішим.
Як ви вважаєте, завдяки якій галузі знань усе це, включно з освітленням, подачею води і газу в наші квартири, створено і працює? Завдяки якій дисципліні, знайомій вам зі школи, можливе будівництво квартир у висотних будинках, мостів через річки, виробничих потужностей?
Звичайно, фізики. Насамперед завдяки їй!
Ми живемо і над цим не замислюємося. А вартувало б, адже настає час змін. І хочеться, щоб на краще.
За впливом на наше життя з фізикою можуть зрівнятися хіба що всі інші галузі знань разом. Такий наш світ XXI століття. Така людська цивілізація. Ми не помічаємо, бо звикли до цього. Так не помічають повітря, бо воно завжди є.
Але, здається, повітря нашій країні збираються остаточно перекрити. Свої ж. Хочеться вірити, що це просто непорозуміння.

Навіщо американцям Місяць?

Ви знаєте, чому американці висадилися на Місяць? Що стало причиною місячної програми і подальших витрат, які у п'ять з половиною разів перевищили витрати на Манхеттенський проект зі створення атомної бомби і в десятки разів − на будівництво Панамського каналу? Наукові та технічні досягнення Радянського Союзу! Перша атомна електростанція, перший супутник, перша людина в космосі.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін вперше в історії людства облетів Землю, а вже 20 квітня президент США Джон Кеннеді пише меморандум віце-президенту Ліндону Джонсону, визначаючи головну мету США на найближчі роки: „У тебе є шанс побити Ради, відправивши лабораторію в космос, або на ракеті облетіти Місяць, або приземлитися на нього, або відправити на Місяць людину і повернути назад. Чи є якась інша космічна програма, що обіцяє істотні результати, в яких ми могли б перемогти?..”
25 травня Джон Кеннеді виступає перед Конгресом зі знаменитою програмною промовою. Мета − якомога швидше повернути американцям віру в науково-технічний потенціал США і переваги вільного суспільства перед тоталітарним устроєм. „Зрештою, якщо ми хочемо виграти битву, яка зараз йде у цілому світі між свободою і тиранією, драматичні досягнення у космосі… повинні дати нам зрозуміти ступінь впливу того, що сталося, на розум людей усюди, де вони визначаються, який шлях вибрати… Я вважаю, що ми володіємо всіма необхідними ресурсами і талантами. Але річ у тім, що ми ніколи не приймали національних рішень або не збирали національні ресурси, потрібні для такого лідерства”.

Секрет успіху

Природно постає запитання: „Як впродовж багатьох років СРСР вдавалося утримувати першість у галузі передових технологій?” Відповідь проста. У ті роки в Радянському Союзі фізика була предметом номер один! Науково-популярні лекції, журнали, радіо- і телепередачі, палаци творчості і гуртки юних техніків… Як тепер кажуть, була потужна соціальна реклама і фінансова підтримка. Кабінети фізики забезпечували високоякісним обладнанням, а науково-дослідні і проектні інститути − провідними світовими науковими журналами.
Проводилося безліч семінарів та конференцій з вільними дискусіями. Тут можна і природно було говорити правду. На відміну від того, що відбувалося навколо.
Конкурси на фізфаки становили 10−20 осіб на місце. Навчання було безкоштовне, але подавати заяву дозволялося тільки в одне місце, а не в дев’ять як цього року, і той, хто не проходив жорсткий конкурс, втрачав рік. Зате найкращі, які складали численні елітні групи, виходили через п’ять років навчання справжніми молодими фахівцями, які бажають і можуть працювати, професійно зростати, творити і пропонувати нове.
Результат вражав! Зокрема, у вигляді величезних дивідендів країні в політичному й економічному плані і домінування в масштабах планети.

Трохи лірики

Після публікації у 1959 році вірша Бориса Слуцького в суспільстві навіть виникла емоційна дискусія про фізиків і ліриків.

Что-то физики в почёте.
Что-то лирики в загоне.
Дело не в сухом расчёте,
Дело в мировом законе.

Так что даже не обидно,
А скорее интересно
Наблюдать, как, словно пена,
Опадают наши рифмы
И величие степенно
Отступает в логарифмы.

Дискусія про фізиків і ліриків породила авторську пісню, а люди природничо-наукових спеціальностей збиралися біля багаття або в когось на квартирі, можливо, для того, щоб довести або спростувати щось самому собі, співали власні пісні, читали вірші і спілкувалися.
Серед відомих авторів і виконавців − доктор фізико-математичних наук Валерій Міляєв, кандидати фізико-математичних наук Сергій і Тетяна Нікітіни, геофізик, доктор геолого-мінералогічних наук Олександр Городницький, який в 90-х, коли вже були не потрібні ні фізики, ні лірики, написав:

Вот и физики тоже сегодня уже не в чести,
Прозябают в тоске, позабыв о деньгах и почёте.
Их одна эмиграция может сегодня спасти,
Кто остался в Москве, вы по пальцам их всех перечтёте.
Нету нынче в соседстве и лириков, как ни зови.
Не судите их строго, они виноваты едва ли.
Раньше не было секса − теперь не хватает любви,
Прежде не было Бога − теперь не хватает морали.

Інша сторона медалі

Більшість науково-технічних досягнень країн пострадянського простору родом із тих часів, коли фізика була „у пошані”.
Міжконтинентальні балістичні ракети, здатні доставляти ядерні боєголовки в будь-яку точку земної кулі, − це те, чим сьогодні напружують світ Росія і Північна Корея. У Росії на бойовому чергуванні досі найбільш потужними і небезпечними є ракетні комплекси Р-36М, розроблені в КБ „Південне” (Дніпро). Навіть із сучасними технологіями їх дуже складно перехопити і знищити. Систему управління створили в НВО „Електроприлад” (Харків). Другий російський ракетний комплекс „Тополь” і його модифікацію „Ярс” також створили за радянських часів, але вже в Московському інституті теплотехніки. Генеральний конструктор − О. Д. Надірадзе − грузин із сім'ї вчителів невеликого старовинного містечка Горі.
Так, це інша сторона застосування фізики. У політиків свої мотиви та амбіції. Але ж і світ навколо − аж ніяк не галявина з квітами і метеликами, і той, хто не бажає годувати свою армію, годуватиме чужу.
Без знання фізики не було б і нашої військової техніки, зокрема на сході України, яка допомагає стримувати апетити сусіда. Не було б її модернізації і модифікацій − того, чим Україна сьогодні пишається і торгує.
Світового рівня авіадвигуни розробляє і виготовляє концерн „Мотор Січ” у Запоріжжі, а великі газотурбінні двигуни − науково-виробничий комплекс „Зоря”-„Машпроект” у Миколаєві. Російська Федерація досі не вирішила проблеми з виробництвом вертольотів і крилатих ракет через обмежене постачання українських авіадвигунів, а через відсутність миколаївських турбін терміни спуску на воду серії фрегатів проектів 22350 і 11356Р/М перенесені на п'ять років. Зараз вдосконалені миколаївські газотурбінні двигуни поставляють для військово-морських сил Індії. Авіадвигуни „Мотор Січ” так само затребувані в багатьох країнах. Наприклад, компактні МС400 використовують в крилатих ракетах Китай і Пакистан.
Один з найкращих у світі танків „Оплот” і один з найкращих бронетранспортерів БТР-4 розробило Харківське конструкторське бюро машинобудування. На Харківському заводі ім. Малишева не вистачає виробничих потужностей, щоб укладати нові вигідні контракти щодо цих машин із зарубіжними партнерами. Нова розробка Харківського КБ − реактивна система залпового вогню „Верба” − значно перевершує „Град” за ключовими параметрами. Вона змонтована на шасі українського КрАЗу, а не російського „Уралу”, що дає переваги як у швидкості, так і в прохідності. До речі, за останні три роки Кременчуцький автозавод, автомобілі якого експлуатують більш ніж в 70-ти країнах світу, спільно з канадською компанією Streit Group розробив і випустив три нових бронемобілі: „Шрек”, „Фіона” і „Ураган”. У лютому 2017 року на найбільшій виставці озброєння і військової техніки IDEX 2017 в Абу-Дабі, у якій взяли участь 1235 компаній з усього світу, український безпілотний мінібронетранспортер „Фантом” посів друге (!) місце в топ-5 авторитетного видання Defence Blog.

Уроки історії

Хтось скаже, що краще б усієї цієї зброї, створеної фізиками, хіміками, інженерами, взагалі не було! Що ж, до того в Україні і йдеться, незважаючи на всі її досягнення і мільярд доларів щорічного прибутку. Крок за кроком робиться все, щоб у майбутньому ні кому було цю зброю вдосконалювати, розвивати і навіть обслуговувати. Зате в інших країнах вона розвиватиметься і вдосконалюватиметься. І що далі? Ви чули про операцію „Арцав”, коли з 9 по 11 червня 1982 року Ізраїль знищив найщільнішу в світі систему протиповітряної оборони, що складалася з п'яти бригад сирійських ППО і ще трьох зенітно-артилерійських полків? Сирійці були озброєні сучасними радянськими зенітно-ракетними комплексами „Квадрат”, „Волга” і „Печора”, керували всім радянські військові радники. За три дні повітряних боїв ізраїльська авіація знищила 80 винищувачів МіГ-21, МіГ-23, СУ-22, не втративши жодної машини. Приблизно стільки винищувачів сьогодні у військово-повітряних сил України. У Росії вдесятеро більше.
„Якраз над нашими головами розгорнувся бій сотень винищувачів... Ізраїльські винищувачі підстрелювала сирійські літаки один за одним, як мух... Це було схоже на автогонку між новою Феррарі і старою Тойотою: яким би вправним водієм ти не був, не маєш жодного шансу на перемогу”, − відтворює дитячі враження Абу Джихад, голова Європейської арабської ліги, людина, яку важко запідозрити у прихильності до ізраїльтян.
Що ж сталося? Причина була в технологіях. Трохи новіших і досконаліших. Ізраїльські літаки мали ракети „повітря-повітря”, які вражали на більшій відстані і під великими кутами. Попередньо Ізраїль використав безпілотники, високоточну зброю з лазерним наведенням і новітні засоби радіоелектронної боротьби, щоб знищити наземні системи сирійських ППО. В СРСР вже пройшов бум на фізиків. Мовляв, і так все добре, впораємося. Ішов період застою з високими цінами на нафту, впевненістю в завтрашньому дні, бракованою продукцією, дефіцитом якості, блатом і байдужістю.
Те, що сталося, шокувало радянське керівництво! Потрібно було щось змінювати. Уже наступного року новий Генеральний секретар ЦК КПРС Ю. В. Андропов дає розпорядження розробляти економічні реформи. В аналітичній статті, опублікованій в 2005 році в російському журналі „Знамя”, Олександр Храмчихін пише: „Досі мало хто в нашій країні знає, що одна з головних причин перебудови − розгром, який ізраїльська авіація завдала сирійській системі ППО в ліванській долині Бекаа 9−10 червня 1982 року. Система, звичайно, була радянською на сто відсотків, причому найновішою на той час”.

Бути в топі

Як ви гадаєте, легко конкурувати з провідними світовими компаніями і постійно бути в топі? Що для цього потрібно? Не зупинятися на досягнутому! А для цього що треба? Кошти і бажання, звичайно. Але найголовніше − мізки! Скільки разів раптова креативна ідея давала більше, ніж мільйони доларів! Чим нас підкуповують такі бренди, як Apple і Samsung? Якістю і технічними можливостями. Саме технічні новинки викликають найбільше обговорень після виходу чергових флагманів. Хто придумав ці нововведення, розробив ноу-хау, втілив у „залізі”? Звичайно, люди. Здебільшого, ті, хто отримав високоякісну освіту в галузі фізики та інженерії. Креативні, професійні, амбіційні.
Можна і не бути абсолютно першим, але твердо займати свою нішу в певному секторі високотехнологічного бізнесу. Адже майбутнє за ним, а не за видобутком вугілля і литтям чавуну.
Найбільший вантажопідйомний літак у світі Ан-225 „Мрія”, обладнаний шістьма двигунами „Мотор Січ”, спроектували і побудували в Києві в АНТК ім. Антонова за рекордні 3,5 роки. Уже 29 років „Мрія” зберігає за собою світову монополію на перевезення надважких великогабаритних вантажів, встановивши 240 світових рекордів. Серед останніх розробок державного підприємства „Антонов” − представлені на міжнародних виставках АН-158, Ан-178 та Ан-132Д (у співпраці із Саудівською Аравією). До речі, першим літаком КБ Антонова був АН-2, який в народі назвали кукурудзником. Його успішно експлуатують вже 70 років, понад 30 років випускали в Польщі (12 000 літаків) і досі, але під іншою назвою, випускають у Китаї.
Конструкторське бюро „Південне” (КБП) і Південний машинобудівний завод (ПМЗ) (Дніпро). Підприємства, що роблять нашу країну космічною державою. Основна ракета-носій „Зеніт-3SL” − екологічно чиста, недорога, надійна. Запуски можна здійснювати як зі звичайного космодрому (Байконур, Казахстан), так і з платформи Морський Старт в Тихому океані. Ілон Маск, засновник, генеральний директор і головний інженер провідної космічної компанії SpaceX, яка здійснює сьогодні найдешевші запуски в світі, на бліц-запитання журналістки CNN про улюблену ракету відповів: „Зеніт. Напевно, друга (після моєї) найкраща ракета”.
В Україні ще багато підприємств і наукових шкіл світового рівня. Не буду далі перераховувати, мета статті інша. Але правда в тому, що їх перелік з кожним роком невблаганно скорочується.

Проміжні висновки

Подобається нам це чи ні, а без значного відсотка людей з фізичною освітою неможливе навіть звичайне функціонування інфраструктури будь-якого міста. Пронизане дротами, які подають нам електрику, водогонами, що подають воду, газовими трубами, каналізаційною системою, − місто потребує безперервного нагляду, обслуговування, ремонту численних систем. Нервові синапси Інтернету, точки доступу WiFi, пересічн і зони покриття мобільних операторів − усе, що стосується нас, навіть вогні світлофорів, що регулюють рух, живе завдяки фізичним пристроям. Ми ж не хочемо, щоб через підвищений тиск в газовій системі вибухали будинки, як у Дніпрі в 2007, або через розморожування труб опалювальної системи ми мерзли взимку.
І всім зрозуміло, що все це працює відповідно до законів фізики і створено на основі їх розуміння. І нескладно згадати або здогадатися, чому батареї встановлюють знизу, а кондиціонери зверху. Відкрийте капот автомобіля. Ви побачите частини складної механічної, гідравлічної, термодинамічної та електричної систем. Усе це родом з розділів шкільної фізики. Відкрийте панель мобільного телефону або телевізора. Ви хоч щось розумієте? Але ж Ви цим користуєтеся! Це теж фізика. Ми так звикли користуватися, не розуміючи, що, здається, вже не усвідомлюємо, навіщо потрібні люди, які це розуміють. Принаймні таке враження справляє креатура Міністерства освіти і науки (МОН). Але про це трохи згодом.
Можуть заперечити, що для обслуговування інфраструктури не потрібні люди з вищою освітою. Зазвичай, так говорять ті, хто за своєю природою вважає себе гуманітаріями або знайомий з міською інфраструктурою через несправний водопровідний кран та газову плиту. Припустимо, що так. Але хоча б професійно-технічна освіта потрібна? А як її здобути, якщо не знаєш, не розумієш і боїшся фізики? Які фахівці гарантуватимуть безпеку вашого комфортного життя? Та де їх взагалі взяти? Щоб обслуговувати, ремонтувати і виробляти те, чого ми майже не помічаємо? Купимо? За які гроші? Щоб купувати, треба спочатку заробити. Щось робити самому. Будь-яке виробництво – це цехи, обладнання, і ще багато чого, неможливого без фізики. Тоді залишається торгувати. Вже напіввипатраними надрами, сільгосппродукцією, землею, людьми. Невже це ідеал, якого хтось із нас прагне? Безлюдна бідна країна, чийсь сировинний та агропридаток. Замість передової, потужної і технічно розвиненої, де пишаються не тільки прикрашеним минулим, а й сучасним і майбутнім!
У наш час, щоб домогтися такого, потрібна фізика. Це дасть і гроші за високі технології, і безпеку, і врятує життя людей як у випадку стихійного лиха, так і конфлікту, на який мало хто із сусідів тепер наважиться.

Небезпечні технології

Страшний, жахливий приклад використання технологічної переваги − це бомбардування Хіросіми і Нагасакі, що змусило імператора Японії капітулювати. За стриманими оцінками розвідки США, заплановані втрати під час проведення наземної операції в Японії перевищували мільйон американських солдатів. Уся Японія об'єдналася, щоб „пожертвувати своїми життями в боротьбі з ворогом”. 28 мільйонів добровольців, десятки тисяч камікадзе, укріплені райони і складні оборонні системи. Після капітуляції, незважаючи на волю імператора, добровільно пішли з життя, не витримавши ганьби, приблизно 200 000 японців.
Німеччина розпочала роботу над ядерною зброєю раніше США. Керував німецьким проектом лауреат Нобелівської премії з фізики Вернер Гейзенберг, який не відчував жодної симпатії до фашистів. Можливо, ми з Вами живемо завдяки тому, що він навмисно скерував роботи в тупиковому затратному напрямку. Важко уявити, щоб видатний учений такого рівня не побачив найпростішого і якнайшвидшого шляху до створення ядерної зброї. Він навіть ризикнув піти далі і в 1941 році, відвідавши Данію, у розмові з Нільсом Бором видав інформацію про здійснені роботи. Але зробив це так, щоб здавалося, ніби намагається залучити Бора до співпраці. Гейзенберг, який добре знав Бора, точно передбачив його негативну реакцію і наслідки. В результаті цієї бесіди інформація потрапила до союзників.
Водночас ядерну зброю можна використовувати і в мирних цілях. Наприклад, на території України здійснили два підземні ядерні вибухи в мирних цілях. „Факел” у 1972 році в Харківській області з метою перекрити неконтрольований газовий фонтан з родовища, і „Кліваж” в 1979 році в Донецькій області з метою знизити напругу в гірському масиві і гарантувати безпечний видобуток вугілля.
Якщо Ви подивитеся на поверхню Місяця, то побачите величезні кратери. На Землі через ерозію і рослинність їх видно гірше, але вони теж є. Зіткнення навіть з відносно невеликим астероїдом еквівалентно вибуху сотень і тисяч атомних бомб. Вважається, що 65 млн років тому падіння астероїда Чиксулуб діаметром 10−15 км спричинило загибель динозаврів. Разом із ними загинуло до 20 % родин морських і сухопутних тварин, багато молюсків і дрібних водоростей. У районі півострова Ютакан на місці падіння залишився кратер діаметром 180 км. Спочатку його глибина сягала 20 км, що майже вдвічі перевищує Маріанську западину. Останні моделювання показують, що внаслідок пожеж і вулканів, які активізувалися, викиди в атмосферу сажі, пилу і сульфатних аерозолів надовго затемнили поверхню Землі. Відтак зменшився фотосинтез кисню і щонайменше на 26 °С знизилася температура на термін від 3 до 16 років з поверненням до відносної норми через три-чотири десятиліття.
Сьогодні астероїдна безпека − важливе завдання, яке людство, мабуть, вже в змозі розв’язати завдяки сучасному рівню фізичних технологій. Пріоритетним вважається проект відправлення до астероїда космічного апарата, який здійснить один або два послідовних ядерних вибухи поблизу поверхні з метою зміни траєкторії астероїда. Зробити це бажано за кілька років до моменту передбачуваної катастрофи, для чого потрібне своєчасне виявлення і постійний моніторинг космічного простору. Такий моніторинг, хоч і не в повній мірі, але вже здійснюється в основному завдяки фінансуванню NASA, а у всіх великих обсерваторіях світу працюють групи астероїдної безпеки.
Зрештою, не забуватимемо про складну і небезпечну ядерну енергетику, яка забезпечує до 60 % потреб України в електроенергії. Зрозуміло, що для того, щоб обслуговувати атомні станції і не повторити Чорнобильську трагедію, потрібні високопрофесійні фахівці з ґрунтовною фізико-технічною освітою.

Фізичне здоров’я

Важливим застосуванням радіації є лікування онкологічних захворювань і діагностика організму. Під час діагностики в організм вводять невелику кількість радіоактивних ізотопів, і за випромінюванням визначають їхнє поширення і стан органів людини. При цьому, звичайно, використовують складну техніку і знання з різних розділів фізики та медицини.
ЦЕРН, Європейська організація з ядерних досліджень, всесвітньо відома Великим адронним колайдером (найскладнішим пристроєм, який коли-небудь створювали люди), активно співпрацює з провідними світовими центрами в галузі онкології і радіомедицини.
Здоров'я − найважливіша складова людського щастя. Не дарма ми майже завжди, вітаючи, бажаємо здоров'я. Рання діагностика і ефективна терапія сьогодні пов'язані зі створенням дедалі досконаліших і складніших пристроїв. Навіть звичні процедури, як-от флюорографія, кардіографія, УЗД, базуються на різних фізичних принципах. Це використання рентгенівських променів, реєстрація електричних потенціалів, аналіз поширення ультразвуку. Сучасна ендоскопія використовує явище повного внутрішнього відбиття, а фотополімерна пломба твердне під дією випромінювання спеціальної лампи з чітко обмеженим синім діапазоном. Ультрафіолетові лампи використовують в бактерицидних цілях, інфрачервоне випромінювання − в ІЧ-процедурах, під час операцій дедалі частіше застосовують лазерні скальпелі. Складні механічні протези допомагають постраждалим. Інтеграція фізики і медицини дуже ефективна й успішна.
Немислима без фізики і сучасна біологія. Найскладніші високоточні інструменти використовують сьогодні в більшості досліджень. Вони допомогли розшифрувати геном людини, а 2 серпня 2017 року в найпрестижнішому науковому журналі Nature з'явилася стаття про значний поступ у галузі лікування спадкових захворювань.
Група американських, південнокорейських і китайських вчених успішно виправила у ембріона людини ген, пов'язаний з невиліковною хворобою серця. „Використовуючи цей підхід, ми зможемо вилікувати багато сімей від цієї хвороби, і зрештою − очистити від цієї мутації все людство”.

https://site.ua/oleg.orlyansky/9823-dob ... ni-fiziki/
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Вт окт 17, 2017 06:59

Срочно в номер (с)!

Ученым впервые удалось зарегистрировать гравитационные волны от слияния двух нейтронных звезд.

Волны были зафиксированы детекторами LIGO в США и итальянской обсерваторией Virgo.
По данным исследователей, в результате подобных слияний во Вселенной появляются такие элементы, как платина и золото.

Открытие было сделано еще 17 августа. Два детектора в США зарегистрировали гравитационный сигнал GW170817.
Данные с третьего детектора в Италии позволили уточнить локализацию космического события.
"Это то, чего мы все ждали", - заявил исполнительный директор лаборатории LIGO Дэвид Рейтце, комментируя открытие.

Слияние произошло в галактике NGC4993, которая находится на расстоянии около 130 млн световых лет от Земли в созвездии Гидры.
Массы звезд находились в диапазоне от 1,1 до 1,6 массы Солнца, что попадает в область масс нейтронных звезд. Их радиус - 10-20 км.
Звезды называют нейтронными, поскольку в процессе гравитационного сжатия протоны и электроны внутри звезды сливаются, в результате чего возникает объект, состоящий почти исключительно из нейтронов.
Такие объекты обладают невероятной плотностью - чайная ложка материи будет весить около миллиарда тонн.

Лаборатория LIGO в городе Ливингстон в штате Луизиана - это маленькое здание, от которого под прямым углом отходят две трубы - плечи интерферометра. Внутри каждой из них - лазерный луч, фиксируя изменения в длине которого можно обнаружить гравитационные волны.
Детектор LIGO, установленный посреди обширных лесов, был создан для того, чтобы фиксировать гравитационные волны, которые порождают масштабные космические катаклизмы, такие как слияние нейтронных звезд.
Четыре года назад детектор модернизировали, с тех пор он четырежды засекал столкновения черных дыр.

Гравитационные волны, которые возникают в результате масштабных событий в космосе, приводят к возникновению временно-пространственных искривлений, чем-то похожих на рябь на воде.
Они растягивают и сжимают всю материю, через которую проходят, в почти незначительной степени - меньше, чем на ширину одного атома.

"Я в восторге от того что мы сделали. Впервые я начала работать над гравитационными волнами в Глазго, будучи еще студенткой. С тех пор прошло много лет, были и взлеты и падения, но теперь все сложилось", - говорит работница LIGO, профессор Норна Робертсон.
"За последние несколько лет мы сначала зафиксировали слияние "черных дыр", а потом - нейтронных звезд, по моим ощущениям, мы открываем новое поле для исследований", - добавляет она.

Существование гравитационных волн было предсказано в рамках общей теории относительности Эйнштейна

На то, чтобы развить технологию, которая позволила зафиксировать волны, ушли десятилетия

Гравитационные волны - это искажения во времени и пространстве, которые возникают в результате масштабных событий в космосе

Резко ускоряющаяся материя порождает гравитационные волны, которые распространяются со скоростью света

В числе видимых источников волн называют слияния нейтронных звезд и "черных дыр"

Исследование волн открывает принципиально новое поле для исследований

Ученые полагали, что высвобождение энергии в таком масштабе приводит к возникновению редких элементов - таких как золото и платина.
По словам доктора Кейт Магуайр из Королевского университета Белфаста, которая занималась анализом первых вспышек, возникших при слиянии, теперь эта теория доказана.
"С помощью самых мощных в мире телескопов мы обнаружили, что в результате этого слияния нейтронных звезд произошел высокоскоростной выброс тяжелых химических элементов, таких как золото и платина, в космос," - говорит Магуайр.
"Эти новые результаты помогли значительно продвинуться к разрешению давнего спора о том, откуда периодической таблице взялись элементы более тяжелые, чем железо", - добавляет она.

Новые рубежи

Наблюдение за столкновением нейтронных звезд также позволило подтвердить теорию о том, что оно сопровождается короткими выбросами гамма-излучения.
Сопоставив собранную информацию о возникших в результате столкновения гравитационных волнах с данными о световом излучении, собранными с помощью телескопов, ученые использовали ранее не применявшийся на практике способ измерить скорость расширения Вселенной.
Один из наиболее влиятельных физиков-теоретиков на планете, профессор Стивен Хокинг в беседе с Би-би-си назвал это "первой ступенькой на лестнице" к новому способу измерения расстояний во Вселенной.
"Новый способ наблюдения за Вселенной как правило ведет к сюрпризам, многие из которых невозможно предвидеть. Мы по-прежнему протираем глаза, а точнее, прочищаем уши после того как впервые услышали звук гравитационных волн," - сказал Хокинг.

Сейчас оборудование комплекса LIGO модернизируют. Через год он станет в два раза более чувствительным, и сможет сканировать отрезок космоса, который в восемь раз больше нынешнего.
Ученые считают, что в будущем наблюдения за столкновением "черных дыр" и нейтронных звезд станут обычным явлением. Также они надеются научиться наблюдать за объектами, которые сегодня не могут даже представить, и начать новую эпоху в астрономии.

http://www.bbc.com/russian/features-41643567
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Пт окт 20, 2017 06:38

Эпоха "Конкорда" прошла, но прогресс не остановить)))

Уменьшенная модель перспективного американского сверхзвукового пассажирского самолета S-512 совершила первый полет.

Как пишет Aviation Week, испытания прототипа проводились на одном из полигонов в Новой Англии на северо-востоке США. Первые летные проверки модели, получившей обозначение SX-1.2, признали успешными.
При разработке авиационной техники специалисты проводят испытания уменьшенных моделей летательных аппаратов. Такие проверки обычно проводятся в аэродинамической трубе, однако некоторые компании создают еще и беспилотные летающие версии самолетов. Испытания таких моделей оценить правильность выбранных технических решений при его проектировании.
Кроме того, натурные летные испытания моделей самолетов позволяют разработчикам относительно дешево и быстро внести необходимые изменения сразу же в конструкцию модели, чтобы улучшить те или иные ее параметры. Внесенные изменения затем учитываются при дальнейшем проектировании авиационной техники.
Модель самолета SX-1.2, разрабатываемая компанией Spike Aerospace, совершила в общей сложности семь испытательных полетов. Их целью была проверка конструкторских решений и эффективности элементов управления полетом. После каждого полета специалисты вносили некоторые изменения в модель, включая коррекцию центровки самолета и доработки механизации крыла.
В настоящее время специалисты Spike Aerospace проводят анализ данных, полученных во время испытательных полетов SX-1.2. После его завершения в модель будут внесены дополнительные изменения. Кроме того, в ближайшее время начнется сборка нового уменьшенного прототипа S-512 — SX-1.3. Он будет крупнее испытанного SX-1.2.
Spike Aerospace планирует начать летные испытания полноценного прототипа S-512 не позднее 2021 года, а начать поставки первых серийных самолетов заказчикам — с 2023 года. Согласно проекту, S-512 сможет перевозить до 22 пассажиров на скорости до 1,6 числа Маха. Дальность полета этого самолета составит 11,5 тысячи километров.
Помимо Spike Aerospace испытаниями собственной модели сверхзвукового самолета занимается американский стартап Boom Technology. В начале июля текущего года стало известно, что в проект демонстратора технологий самолета XB-1, представленного в конце прошлого года, были внесены некоторые изменения.
Длина XB-1 составляет 20,7 метра, а размах крыла — 5,2 метра. Аппарат планируется оснастить тремя турбореактивными двигателями GE J85-21, каждый из которых способен развивать тягу до 15,7 килоньютона. Модель была оснащена двумя трапециевидными воздухозаборниками.
Расчетная крейсерская скорость XB-1 составляет 2,2 числа Маха (2,7 тысячи километров в час), а дальность полета — 1,9 тысячи километров. Максимальная взлетная масса демонстратора технологий составляет 6,1 тонны. Демонстратор технологий оснащен лишь двухместной кабиной пилотов.
Во время анализа эскизного проекта конструкторы решили уменьшить размеры двух воздухозаборников и добавить третий. Теперь каждый двигатель будет получать воздушную смесь от своего воздухозаборника. Кроме того, была изменена форма киля — он стал ниже и у́же. Это было сделано для того, чтобы самолет был более устойчив к порывам бокового ветра.
После завершения испытаний демонстратора технологий компания Boom Technology намерена разработать полноразмерный прототип сверхзвукового пассажирского самолета. Этот летательный аппарат будет иметь в длину 51,8 метра и размах крыла 18,3 метра. Самолет будет рассчитан на перевозку 45 пассажиров.

https://socportal.info/2017/10/17/model ... polet.html
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Ср окт 25, 2017 21:53

Комета, получившая обозначение C/2017 U1 (PANSTARRS), с большой вероятностью окажется первой в истории наблюдений межзвездной блуждающей кометой, у которой незамкнутая гиперболическая траектория.

В данный момент она пролетает Солнечную систему, после ее преодоления вернется в межзвездное пространство и скорее всего никогда не вернется.
Большинство комет, как и все тела Солнечной системы движутся по замкнутым эллиптическим орбитам. Период их обращения вокруг Солнца может составлять сотни лет, но они рано или поздно возвращаются. Гиперболические или параболические кометы имеют значительно более высокую скорость и летят по незамкнутым траекториям — это означает, что они могут посетить Солнечную систему только единожды, а потом улетают навсегда в межзвездное пространство.
Уникальность C/2017 U1 (PANSTARRS)?
Несколько раз астрономы уже стыкались с подобными кометами, но их орбиты были измерены крайне неточно и они могут оказаться кометами, движущимися вокруг Солнца.
У C/2017 U1 (PANSTARRS) ситуация другая. Удалось определить что эксентриситет (числовая характеристика, показывающая степень отклонения окружности от круга) траектории кометы равен 1,2.
Для круга эксентриситет равен 0, для параболы он равен 1, в случае элипса он меньше единицы, а для гиперболы его значение должно быть больше единицы, как в нашем случае.

С парой схем -

http://vlasti.net/news/269582
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Пн окт 30, 2017 12:54

Відірватися від Землі: як 20 років тому організовували політ першого українського астронавта
:uaflag1:

19 листопада 1997 року американський космічний корабель «Колумбія» почав місію STS-87, яка тривала близько 16 діб. Це був спільний українсько-американський проект, а у складі екіпажу був перший (і поки єдиний) український космонавт – Леонід Каденюк. Завдяки чому цей проект став можливим? Хто міг замінити Каденюка? Що наш космонавт робив у космосі? Спеціально до 20-ї річниці польоту УНІАН поспілкувався з тими, хто знає відповіді.

Історія, яку ми збираємося розповісти, тривала не рік і не два. Почалася вона з того, що ще у 1992 році, коли було створено Національне космічне агентство України, його провідні експерти почали формувати нашу першу космічну програму. В неї вирішили закласти проекти, які, по-перше, показали б ефективність і потужність космічної галузі України, а, по-друге, мали певний історичний акцент.
«Таким чином, у програму було закладено запуск першого супутника під юрисдикцією України під назвою «Січ» (ми до цього запустили понад 400 космічних апаратів, але під юрисдикцією СРСР), запуск першого українського телекомунікаційного супутника «Либідь» (досі його не запустили через брак коштів), вихід на світовий ринок пускових послуг з ракетами-носіями, які випускалися в Україні», – згадує колишній заступник голови Національного космічного агентства України (1995-2010 рр), радник голови Державного космічного агентства України Едуард Кузнєцов.
За його словами, вже тоді, на самому початку створення космічного агентства в Україні, вони, разом з керівником – Володимиром Горбуліним – думали, як підготувати першого українського космонавта та здійснити пілотований політ.

Народження легенди

В 1993-1994 роки в Національне космічне агентство України приїздили чимало фахівців із різних країн – США, Франції, Німеччини. Зокрема, бував і тогочасний керівник NASA Даніель Голдін. Едуард Кузнєцов розказує, що, в результаті перемовин, Горбулін із Голдіним зійшлися на можливості реалізувати проект – політ першого українського космонавта на американському шатлі.
Після попередніх домовленостей ідея була доведена до відома президентів Леоніда Кучми і Білла Клінтона, і під час візиту Кучми до США президенти прийняли спільне рішення щодо цього проекту. Було вирішено, що, дійсно, такий політ буде для молодої української держави цікавим, престижний і потрібним. Це був 1994 рік.
«Коли було проголошено про можливість участі українського космонавта як фахівця з корисного навантаження на одній із місії американського шатла, Національному космічному агентству України і NASA було доручено опрацювати всі проблемні питання та укласти відповідні угоди. Для цього нам дали термін – до березня 1995 року. Ми це зробили, доповіли президентам, і було прийнято рішення готуватися до експерименту», – розповідає Кузнєцов.
В 1995 році, коли в Національне космічне агентство України прийшов новий керівник Олександр Негода, Едуарда Кузнєцова затвердили керівником проекту з відбору кандидата до польоту та реалізації польоту цього спільного українсько-американського проекту.
Протягом 1994-1996 років, паралельно з тим, як вирішувалися різні організаційні питання, вчені нашої Академії наук почали готувати наукову базу – тобто те, з чим перший український космонавт мав полетіти у космос.
За словами Едуарда Кузнєцова, американські науковці дуже схвально відгукувалися про українську школу космічної ботаніки, яка мала світовий авторитет, і висловили свою зацікавленість у проведенні такого типу експериментів під час польоту. Керівником із наукової програми була призначена доктор біологічних наук Єлизавета Кордюм з Інституту Ботаніки.
Врешті, з боку України у спільному науковому експерименті брали участь 5 інститутів НАН України: Інститут ботаніки імені М. Холодного, Інститут фізіології рослин та генетики, Інститут молекулярної біології та генетики, Інститут екології Карпат, Інститут мікробіології та вірусології імені Д.Заболотного та Національний ботанічний сад імені М.Гришка.
Була підготовлена програма космічних експериментів, яку узгодили з американцями. Передбачалося, що український космонавт-дослідник мав виконати широкий спектр робіт у рамках експерименту, завданням якого було дослідження впливу мікрогравітації на ріст та розвиток вищих рослин.
Настав час переходити до наступного етапу. Вирішувати – хто буде проводити ці експерименти.

Як обирали українського космонавта

Національне космічне агентство оголосило конкурс, у якому брали участь 28 кандидатів різного профілю. Експерти вивчали їхні документи, резюме. Окрім того, була створена спеціальна міжвідомча комісія по відбору першого українського космонавта, у складі якої були фахівці з медичного університету та інституту фізкультури.
Кузнєцов згадує, що до потенційних кандидатів було чимало вимог у медичному та фізичному плані. Фахівці оцінювали стан здоров’я, фізичну підготовку, враховували зріст і вагу кандидатів, вивчали, як реагує їхній вестибулярний апарат на невагомість, якою є витривалість організму.
Врешті, відібрали кількох людей. Кращі результати мали Леонід Каденюк та В’ячеслав Мейтарчан.
До речі, на той час Каденюк був громадянином Росії у складі загону космонавтів Російської Федерації. Але заради польоту в космос він змінив громадянство. Оскільки сам він – родом із Буковини, то особливих проблем із цим не було.
«Ми ж тоді прискіпливо подивилися на цю людину, підготовка у нього свідчила про непогані фізичні та професійні навички. Але тепер ми повинні були його фахово підготувати. Тож на кілька місяців зарахували Каденюка до Інституту ботаніки, де він зрозумів, чим треба займатися, що таке ця космічна ботаніка, відпрацював навички роботи з приладами та інше», – згадує Кузнєцов.
Влітку 1996 року він повіз Каденюка та Мейтарчана до США, де вони протягом місяця також проходили медичне обстеження, професійну підготовку, тестування. Водночас, Кузнєцов домовився із заступником Голдіна про можливість розглянути ще кількох людей як кандидатів в астронавти. «Бо раптом щось станеться зі здоров’ям у Каденюка та Мейтарчана… Ми не хотіли ризикувати», – пояснює він.
Так відібрали ще двох – Надію Адамчук (нині – Адамчук-Чала) і Ярослава Пустового, яких також відправили на стажування та випробування до США.
На той час Надії було 26 років. І, на відміну від чоловіків, в неї не було досвіду пілотування або стрибків із парашутом. Втім, вона була науковцем і закінчувала написання кандидатської дисертації, присвяченій космічній біології (її науковим керівником була, власне, Єлизавета Кордюм). Саме завдяки тематиці своїх досліджень Адамчук потрапила в перелік кандидатів у космонавти.
Про відбір кандидатів і медичну перевірку в Києві сама Адамчук каже так: «вивертали навиворіт». Були високі вимоги до сердечно-судинної системи кандидатів, причому було важливо не тільки витримувати навантаження, але й швидко відновлюватися. Перевіряли шлунково-кишковий тракт, реагування слухових, зорових аналізаторів. «Тобто відбирали так, як відбирають льотчиків для польотів на винищувачах», – зазначає вона.
В Х’юстоні, окрім того ж, уважно перевіряли шкіряні покрови, зуби, стійкість та гнучкість нервової системи. «Це перевіряли тестами на певний час на 600 питань, відповідати треба було перше, що прийде на думку», – розповідає Адамчук-Чала.

«А для нас все це було нове. Дуже відчувалося, що ми виховувалися в Радянському союзі. Ось, вже в розмові у мене запитували: «Як часто ви спілкуєтеся з психоаналітиками, з ким ви вирішуєте якісь психологічні проблеми?» Кажу: «У мене друзі є, родина». «Чи можете ви розізлитися?» – «так». «Чи можете вазою кинути в стіну?» – «ні». «Що вас зупиняє?» –«вартість цієї вази, наприклад…»», – пояснює вона.
Врешті склад екіпажу було визначено, а місія отримала номер STS-87. За словами Едуарда Кузнєцова, хоча американці й погоджували кандидатів з Україною, але остаточне рішення приймали все-таки спеціалісти з NASA: «Переконаний, що саме Каденюка вони обрали через його фахову підготовку (Леонід готувався до польотів на «Бурані»). У нього були дійсно кваліфіковані знання, він льотчик-випробувач, який освоїв 54 типи літаків»...

Науково-освітня програма

Крім того, що готували до польоту космонавтів, а вчені – експерименти, паралельно реалізовувалася спільна науково-освітня програма «Вчителі та учні вивчають рослини в космосі». Метою цієї програми було долучити якомога більше українських і американських учнів до питань вивчення космосу, зокрема, до космічної ботаніки.
З боку США керівником проекту був професор Пол Вільямс з університету Вісконсіну. А з боку України його очолював провідний науковий співробітник Інституту біохімії імені Палладіна НАН України Володимир Назаренко. «Наше завдання було наступне: Каденюк проводить експеримент у космосі, який підготували вчені, а школярі, як українські, так і американські, мають провести той самий експеримент у своїх лабораторіях», – розповідає Назаренко...

Там еще многобукафф!

https://www.unian.ua/m/science/2210156- ... navta.html
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Сб ноя 04, 2017 22:48

Известный стратег Горбулин рассуждает о будущем мира и Украины -


Украина действительно может стать моделью для европейских стран. Понятно, что не по форме и состоянию экономики, не по текущему уровню политического процесса и политической культуры — тут нам еще самим многому учиться у Европы (впрочем, там сейчас тоже хватает деструктивных политических игроков, многие из которых прямо спонсируются Россией). Однако мы говорим об общей модели, о ключевых стратегических приоритетах, о форме организации общества, которая обеспечит защиту этого самого общества от гибридной угрозы и от реваншистской России...



...Мы наблюдаем определенный масштабный реверсионный процесс: цивилизованный мир, выйдя в ХХI столетие с огромными планами на мирное и благополучное развитие, столкнулся с реваншистской Россией, которая сначала стремительно отбросила нас назад, в 80-е годы, а теперь готовится обращать историю вспять и дальше. И мы действительно имеем все шансы оказаться в ситуации, схожей с внешне тревожным, внутренне кризисным 1946-м годом. Во всяком случае, зародившаяся в те годы корейская проблема сейчас снова возвращается "на круги своя", только уже в более зловещем, апокалиптическом масштабе...

...миропорядка, который был до 2014 года, уже не существует — сегодня мы наблюдаем его своеобразные геополитические "фантомные боли". И "болит" то, чего на самом деле уже нет или, как минимум, то, что радикально изменилось. "Болят" международное право и международная стабильность, понятные нам системы геополитических координат и геоэкономических отношений, а также многое другое. Все это либо уже исчезло совсем, либо вот-вот исчезнет...

...Мы не можем проигнорировать и тот факт, что демократический мир, который мы все знаем, сам стал во многом продуктом оной холодной войны — он формировался под защитой институтов, которые были призваны защитить Запад от СССР, от его возможной прямой военной агрессии...

...Агрессия нас застала в тот политический момент, который характеризовался крайними формами политического популизма. В первые годы войны нам казалось, что по сравнению с тем, что мы наблюдали на выборах президента Украины в 2010 году или в период до конца 2013 года возврата к оголтелому популизму уже не будет. Похоже, мы ошибались: сегодняшние события на улицах Киева показывают, что есть и более странные и деструктивные формы политической активности, за которыми — пустота обещаний, агрессия и жажда власти. То, что не удается врагу внешнему, с успехом (к счастью — переменным) пытаются реализовать внутренние игроки...

...обновление Европы — это как определенный шанс, так и возможность для Украины. Один из важных украинских евроскептических тезисов звучал следующим образом: мы готовимся вступить в большой геополитический проект, который формировался без нас, где для нас место не было предусмотрено, где роли между участниками распределены заранее, и радикальных изменений такого распределения не видно. Новая ситуация создает возможность непосредственно принять участие в формировании обновленного европейского проекта, стать его реальным донором безопасности. И для новой Европы это будет важно, поскольку российская агрессия — это всерьез и надолго. Скорее всего — до нового развала (или глубинного переформатирования) самой России...

Мы действительно сегодня имеем страну [Украину] транзитного типа. Только это не транзит от авторитаризма к демократии — это стремительный транзит от зарождающейся демократии мирного времени к демократии реальности гибридной войны. С одной стороны — полная сохранность демократических институтов, процедур, повышение открытости перед обществом, но с другой — коррекция этой модели для того, чтобы соответствовать новому вызову. И сейчас, когда мы действительно находимся в состоянии этого большого перехода, — крайне сложно понять, как должен выглядеть итоговый результат. Более того — не факт, что мы сможем до конца и сразу понять, что пришли к нему. По всей видимости, первым и ключевым критерием его достижения станет баланс между способностью быстро и жестко отвечать на любые проявления внешней агрессии (конвенциональными ли силами агрессора или гибридными методами), а с другой — обеспечить права и свободы граждан, соответствующие демократическому обществу...

Феникс "Обновленной Европы" будет принципиально непохож на ту Европу, которую мы привыкли видеть последние десятилетия: по всей видимости, она [Европа] будет более националистична, менее бюрократична, более радикальна, и на первом этапе — куда менее подчеркнуто демократично-политкорректна, поскольку ей нужно защитить себя от агрессора...

Там еще немало разумных мыслей -

https://zn.ua/internal/kakoy-feniks-rod ... 5067_.html

Нас ожидает много сложностей и опасностей, но и перспективы масштабные!
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Ency » Вс ноя 05, 2017 13:41

Не знаю, чОму європейці можуть у нас повчитись? У них є Каталонія, яку втрясли за 3 дні, а не так, як у нас - постав якесь голосування по Криму - до сих пір будуть кроти, які невідомо взагалі за кого. Брексіт також нормально розтосували вони - мало хто про нього говорить.
Повчитись якимось методам управління, чи нової демократії? У нас всі питання у підвішеному стані. Питання у Раді все ще вирішують шкурні інтереси, а не тому що ідейні люди з'явились.
Насправді Європа досить сильна, незважаючи на купу статей про якісь там проблеми. Якщо проблема є, то її оперативно вирішують депутати країни чи місцевих органів. Якщо ні - вирішує поліція і армія. А не як у нас - треба віддати наказ від президента по ланцюгу донизу, щоб захисники військової частини могли стріляти по нападникам, бо інакше сядеш швидко і надовго.
Або я щось у цій статті не вловив. Приємно читати дифірамби Україні, але насправді повчитись Європі можна тільки у наших добровольців.
  • 0

Subaru Impreza 2.0 turbo 1996, sedan.
Аватара пользователя
Ency
 
Сообщения: 78
Зарегистрирован: Вс апр 23, 2017 12:31
Репутация: 36

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Вс ноя 05, 2017 13:57

Ency,

Если не возражаешь, обсуждение этой статьи я бы продолжил в А жизнь становится все веселее))), чтобы не заполитизировать еще и научпоповскую темку ;)

Главный посыл в том, что Украина оказалось на переднем крае передела мира, когда все игроки еще не знают что в итоге получится

:shock:

А из этого можно поиметь офигенный гешефт, если по уму

:uaflag1:
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Чт ноя 09, 2017 21:21

Специалисты NASA и Национального управления океанических и атмосферных исследований США зафиксировали наименьший размер озоновой дыры над Антарктикой начиная с 1988 года...
По данным исследователей, за последний год дыра уменьшилась почти на 3,5 млн квадратных километров.
Такие исследования проводятся ежегодно с помощью спутников и климатологических воздушных шаров. Специалисты отметили, что плотность дыры меняется в зависимости от времени года, а основное повреждение проявляется в августе-сентябре.
За 2017 год максимальный размер озоновой дыры был зафиксирован 11 сентября. Показатель составил почти 20 млн квадратных километров.
Ученые говорят, что последние несколько лет ежегодный размер дыры сокращается. На уменьшение влияет антарктический полярный центр – особый элемент циркуляции атмосферы Земли.

https://bykvu.com/bukvy/78482-v-nasa-za ... ntarktikoj

Хоть какая-то хорошая новость по экологии 8)
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Вс ноя 12, 2017 14:34

Обновлено)))

В Уоллопс (штат Вирджиния, США) состоялся успешный пуск модернизированной ракеты-носителя среднего класса Antares-230 с транспортным космическим кораблем Cygnus.
Об этом сообщила пресс-служба Государственного космического агентства Украины.
«12 ноября 2017 года в 14 часов 19 минут по киевскому времени из в. Уоллопс (штат Вирджиния, США) состоялся успешный пуск модернизированной ракеты-носителя среднего класса Antares-230 с транспортным космическим кораблем Cygnus», - говорится в сообщении.
Сообщается, что украинские специалисты принимали участие в подготовке и проведении пуска.
По информации агентства, главным разработчиком ракеты-носителя является американская компания Orbital АТК.
«Основную конструкцию первой ступени создают отечественные предприятия космической отрасли КБ «Южное» им. М.К. Янгеля и ПО «Южный машиностроительный завод им. А.М. Макарова» (оба-Днепр) в кооперации с предприятиями «Хартрон-АРКОС» (Харьков), «Хартрон-ЮКОМ» (Запорожье), «ЧЕЗАРА», «РАПИД» (Чернигов) и другие», - отметили в пресс-службе.
Отмечается, что грузовой корабль Cygnus доставит на Международную космическую станцию 3229 кг груза по заказу NASA.
В агентстве также сообщили, что стыковка корабля Cygnus со станцией запланировано на 14 ноября...

https://www.unian.net/m/world/2238731-v ... ntsev.html

Как сообщал УНИАН, 8 ноября 2017 года во Французской Гвиане с космодрома Куру
состоялся успешный пуск ракеты Vega с изготовленным в Украине двигателем...

https://www.unian.net/m/politics/223864 ... henko.html

:uaflag1:.
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Пн ноя 13, 2017 17:49

Астронавт NASA Рэнди Брезник (США) развернул украинский флаг на Международной космической станции (МКС)

https://bykvu.com/movie/79061-astronavt ... lag-na-mks

964ec34728a22fe82d6d7e22b442df6b_XL.jpg
964ec34728a22fe82d6d7e22b442df6b_XL.jpg (152.94 КБ) Просмотров: 8622
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Чт ноя 16, 2017 00:45

Кількість плям на Сонці, що вважається головною характеристикою рівня сонячної активності, стрімко падає до нуля.

Наразі на оберненій до Землі стороні не спостерігається жодної плями, йдеться у повідомленні лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН...
"Є зараз плями на зворотному боці Сонця, сказати важко, але виходячи із фотографій Сонця два тижні тому, коли ця сторона була повернена до Землі, плями відсутні й там. Тим самим, наша зірка зараз дуже близька за зовнішнім виглядом до ідеального об'єкта, без будь-яких "недоліків", яким його представляли люди до початку 17 століття", — зазначають вчені.
Кількість плям на Сонці є головним параметром, за яким вимірюється 11-річний сонячний цикл, історія якого налічує вже майже 270 років. Раз в 11 років кількість плям досягає максимуму, а приблизно посередині між цими піками знижується до найменшого значення, названого сонячним мінімумом. Природа цих змін залишалася незрозумілою протягом майже 200 років, і лише в середині XX століття було встановлено, що з кроком 11 років змінюється магнітне поле Сонця (по черзі посилюється і послаблюється).
Оскільки плями утворюються в областях сильного поля, то у моменти максимальної напруженості поля досягає максимуму й кількість плям. Магнітна і пов'язана з нею електрична енергія Сонця є основним "паливом" для сонячної активності (сонячні спалахи і викиди речовини мають у своїй основі електричну і магнітну природу). З цієї причини в роки максимуму сонячного циклу зростає і "вибухова" активність Сонця. У роки мінімуму вона, навпаки, затухає.
Виходячи з картини, що спостерігається зараз, Сонце невідворотно рухається до чергового мінімуму, який буде досягнутий наприкінці 2018 — першій половині 2019 років. На цьому шляху на Сонці спочатку повинні повністю зникнути складні групи плям і пов'язані з ними сонячні спалахи, що, схоже, вже сталося. Потім у короні Сонця поступово починають спливати нові потоки магнітного поля, з'являються перші плями, і маховик сонячного циклу починає новий 11-річний оберт.
Зараз Сонце почало входити у третій етап, який характеризується поступовим зникненням плям. На цьому етапі все ще на короткий час можуть з'являтися окремі плями й навіть відбуватися слабкі спалахи, але це є лише останніми вгасали сплесками активності. Остаточне зникнення плям із Сонця може відбутися вже протягом найближчих 2-3 місяців.

https://www.unian.ua/m/science/2240539- ... cheni.html
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Пред.След.

Вернуться в За жизнь и обо всём

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 16