FAQ. про чіп-тюнінг з самого початку

Тюнинг и доводка автомобилей

Сообщение pyh » Вт авг 05, 2008 11:52

:cry:
http://www.tactrix.com/product_info.php ... e8322a247e
друг в Китае посылку оплатил 28 и вчера уже была в Киеве, вот блин
  • 0

Evo X STOCK
Аватара пользователя
pyh
 
Сообщения: 1278
Зарегистрирован: Ср май 02, 2007 09:34
Репутация: 0

Сообщение Sigma STI » Вт авг 26, 2008 01:25

Спасибо за труд.
Видно сразу не зря в институте учился.
А ты сам не настраиваешь людям машины?
С такими знаниями и любовью к предмету , я думаю , ты бы настроил что надо.
У меня форик 04 года настроенный всем известным парнем из Донецка и недавно купил СТИ 08 года.
Пока еще обкатываю, но уже думаю о чипе.

П С
Мой друг настраивал свой форик в начале у парня из донецка , а затем у парня из Москвы. По его мнению Москвичь настроил гораздо лучше. Что ты можешь сказать о москвиче, есле конечно ты его знаешь?
  • 0

STI и FORIK мои лучшие друзья!!!
Sigma STI
 
Сообщения: 615
Зарегистрирован: Пн авг 25, 2008 23:59
Откуда: Одесса
Репутация: 12

Сообщение ®@©E® » Вт авг 26, 2008 10:54

Sigma STI писал(а):Спасибо за труд.
Видно сразу не зря в институте учился.
А ты сам не настраиваешь людям машины?
С такими знаниями и любовью к предмету , я думаю , ты бы настроил что надо.
У меня форик 04 года настроенный всем известным парнем из Донецка и недавно купил СТИ 08 года.
Пока еще обкатываю, но уже думаю о чипе.

П С
Мой друг настраивал свой форик в начале у парня из донецка , а затем у парня из Москвы. По его мнению Москвичь настроил гораздо лучше. Что ты можешь сказать о москвиче, есле конечно ты его знаешь?


Спасибі. Людям настроюю, правда рідко :roll: Для СТІ08 інтерфейс ще не вийшов
А москвич хто? Альпинский?
  • 0

Аватара пользователя
®@©E®
 
Сообщения: 887
Зарегистрирован: Пт июн 01, 2007 22:07
Откуда: Ivano-Frankivs'k
Репутация: 12

Сообщение simply » Сб сен 06, 2008 14:29

Снятие ограничения максимальной скорости- насколько сложно? Ограничение явно программное, все "симптомы" налицо. Авто в подписи, не хочется повторяться. Заранее - спасибо за ответ.
  • 0

Impreza 2008 2.0R AT
simply
 
Сообщения: 320
Зарегистрирован: Чт июн 12, 2008 13:51
Откуда: Винница
Репутация: 1

Сообщение ®@©E® » Сб сен 06, 2008 15:02

simply по 01-07 просто. по 08А/Т поки що нічого не можу сказати. :oops:
  • 0

Аватара пользователя
®@©E®
 
Сообщения: 887
Зарегистрирован: Пт июн 01, 2007 22:07
Откуда: Ivano-Frankivs'k
Репутация: 12

Сообщение simply » Вс сен 07, 2008 04:02

®@©E® писал(а):simply по 01-07 просто. по 08А/Т поки що нічого не можу сказати. :oops:

Есть надежда? Вопрос актуален, если вдруг сможете сказать что-то конкретное, буду очень признателен.
  • 0

Impreza 2008 2.0R AT
simply
 
Сообщения: 320
Зарегистрирован: Чт июн 12, 2008 13:51
Откуда: Винница
Репутация: 1

Сообщение ®@©E® » Вс сен 07, 2008 11:10

Ну до блока управління мотором ми доберемся. Правда, команда прикрити дросель може поступати і з модуля трансмісії...
  • 0

Аватара пользователя
®@©E®
 
Сообщения: 887
Зарегистрирован: Пт июн 01, 2007 22:07
Откуда: Ivano-Frankivs'k
Репутация: 12

Сообщение ®@©E® » Пн сен 29, 2008 15:04

За дивним збігом обставин таки отримав OpenPort 2.0. Йшло 3 тижні, тракінг USPS не працював. Якщо судити по штампам на пакеті, митниця тиждень думала - відкривати пакет чи не треба. Не відкрили, але далі відправили звичайною поштою. Повідомлення про доставку не кинули в скриньку, а поставили збоку... :evil:
для порівняння: OpenPort2.0 i OpenPort1.3S (справа)
ИзображениеИзображение
Доповнив FAQ
  • 0

Аватара пользователя
®@©E®
 
Сообщения: 887
Зарегистрирован: Пт июн 01, 2007 22:07
Откуда: Ivano-Frankivs'k
Репутация: 12

Сообщение валерий яценко » Вт окт 21, 2008 23:25

®@©E® писал(а):Частина ІІ
Q. Так все-таки: як можна самостійно настроювати Субари?
A.
Найбільш доступне рішення – кабелі OpenPort фірми Tactrix. (http://www.tactrix.com). OpenPort 1.3 дозволяє працювати з усіма Субарами 01-06 модельних років, а також з Імпрезами 07 модельного року. OpenPort 2.0 завдяки підтримці протоколу CAN 2.0 дозволяє перепрошивати нові моделі MY07+. 01-07 теж підтримуються.

Для порівняння: OpenPort2.0 i OpenPort1.3S (справа)
ИзображениеИзображение

OpenPort 2.0 з доставкою в Україну курьєрською поштою EMS буде коштувати близько $200-225 (залежно від комплектації). Крім CAN 2.0 відрізняється від попередника слотом для microSD (для запису даталогів без комп'ютера), гніздом для підключення лямбди Innovate і підтримкою універсального протоколу J2534, що в даному ціновому сегменті практично не зустрічається. Проблема тільки в програмному забезпеченні, яке пишеться чуть повільніше, ніж розробляється-виробляється апаратне. Так, зараз можна писати даталоги тільки із попереднім ОП1.3. Із вересня 2008 року фірма Тактрікс не продає інтерфейс ОпенПорт 1.3, але його все ще можна знайти в багатьох інтернет-магазинах і в приватних оголошеннях в мережі, за ціною близько $100 (включно з доставкою в Україну).

Для пошуку програмного забезпечення хорошою відправною точкою буде сайт OpenECU.org. Я використовую EcuFlash для читання / запису і Romraider для редагування карт і запису даталогів.

Напевно трохи повторюся, але тут треба зробити Ще один відступ. Сама лише наявність діагностичного кабеля ще нікого не зробила тюнером, а відсутність розуміння процесів, які відбуваються в моторі і змін, які вносяться в його роботу, може швидко привести до матеріальних збитків виражених в 4-значних сумах. Треба розуміти ризики і мати деяку теоретичну підготовку, перш ніж братися за настройку машин.

Q. Що почитати, щоб навчитись настроювати Субари?
A.
А почитати є дуже багато. Правда, все (майже) на англійській, але по мірі знаходження (і написання), субару-специфічних статей і перекладів, буду додавати лінки сюди.

Джерела в мережі
1. Cobb Tuning. AccesTuner Software Calibration & Tuning Guides for Subarus. Детальний Субару-орієнтований і місцями AccessPort-орієнтований довідник по тюнінгу/початковим калібровкам. У вигляді PDF-документа доступний на http://www.cobbforums.com/forums/images ... usv111.pdf
2. www.romraider.com – документація і розділи форуму заслуговують уваги, навіть якщо не використовувати саму програму – є багато такого, чого нема на інших сайтах.
3. Tech FAQ Engine Tuning. http://www.daytona-sensors.com/tech_tuning.html - просто хороша стаття про запалювання, AFR і т.д. Не про субару, але дуже цікаві графіки.
4. http://www.innovatemotorsports.com/resources.php - підбірка статей про тюнінг.
4.1. GLX зробив переклад статті про запалювання із сайту Innovate і опублікував тут:
http://forum.club-subaru.com/viewtopic.php?t=2961

Книжки
1. How to Tune and Modify Engine Management Systems (Jeff Hartman) – На неї посилаються всі, вона не зовсім досконала, але з того, що можна прочитати напевно найкраща (академічні курси на 1200 сторінок поки не розглядаєм). Автор не так багато пише про власне настройку і любить Motec’и, і динамометри.
2. Maximum Boost: Designing, Testing, and Installing Turbocharger Systems (Corky Bell). – Майже художня книжка з картинками – навіть якщо нема цілі будувати цілу плеяду турбо-монстрів, інтересно просто почитати. Практична цінність теж велика. Багато формул і графіків. Все просто і доступно. Не сподобались неметричні величини. До речі, є копія в PDF на сайті Турбо-гаража:
http://www.turbo-garage.com.ua/garage/t ... _boost.pdf
3. Введение в автомобильную электронику (Хирому Сига, Сюдзи Мидзутани). Цю книжку два японці (а може японець і японка, або дві японки – не знаю) написали дуже давно – в 1986 році, а в 1989 її видали на російській. Тим не менш, розділ про системи управління двигунами не виглядає застарілим – ті ж форсунки, MAF’и, лямбди… Непогана «ввідна» книжка.

Q. Що ще потрібно?
A.
Крім ноутбука, кабеля (стандалон, піггібек – підкреслюєм наявне), світлої голови і софта для читання/запису/редагування бажано мати ще декілька речей.
1. Даталоггер. В нашому розумінні – програма, яка дозволяє відображати в реальному часі і записувати основні параметри роботи двигуна, сигнали датчиків і взагалі все. Оберти, надув, кут запалювання, корекція по детонації, робочий цикл інжекторів… І щоб можна було будувати графіки… RomRaider, EcuEdit чи який-небудь інший.
Изображение
2. Широкополосна лямбда.
3. Датчик температури вихлопу (EGT).
4. Сигналізатор детонації. Щось типу TurboXS KnockLite. Схема з частотних фільтрів і індикаторів, під’єднана до стандартного датчика детонації. Спектральний аналіз сигналу датчика – ще прогресивніший метод з арсеналу тюнера.
Изображение
5. Диностенд з модульованим навантаженням. Важкодоступна штука, потрібна не для того, щоб хвалитись перед колегами роздруківкою графіків потужності і моменту (бо намальовані від руки графіки виходять крутішими), а щоб віднаходити для кожної можливої пари RPM – Engine Load максимальні значення моменту, міняючи AFR і кут запалювання.

Q. Що таке Engine Load?
A.
Маса повітря, яке потрапляє в циліндри за один оберт. Вираховується за простою формулою:
Код: Выделить всё
   
Engine load:
g/rev = (MAF*60) / rpm

де MAF – кількість грамів повітря, яка проходить через сенсор MAF за секунду (значення з таблиці MAF sensor scaling). Треба сказати, що практично в усіх сучасних системах управління бензиновими двигунами, в картах запалювання і вприску, по одній осі оберти, по іншій величина, яка характеризує розхід повітря і відповідно навантаження на двигун. Такою величиною може бути MAP (bar), MAF (g/sec) або, як в Субару, Engine Load (g/rev).

Q. Чому я не можу прочитати/записати ROM EcuFlash’ем?
A.
Багато людей пишуть у форуми підтримки одне і теж питання: «чому я не можу прочитати-записати ROM»? Просте правило, яке записане в усіх інструкціях: знайдіть в салоні тестовий конектор
Изображение
На WRX i XT 06-07 – пара зелених одноконтактних розємів male/female, дуже близько до рульової колонки, на STI 06-07 є ще, такий же, в жгуті проводів, під бардачком. На автомобілях із «електронною педаллю» акселератора (Drive-by-wire, DBW) роз’єми треба з’єднати і більше нічого. На моделях MY01-02 і MY03-05 є ще роз’єми, в які треба вставити відповідно один з таких джамперів:
Изображение

Q. Чому я не можу редагувати карти в Romraider (Enginuity)?
A.
Актуальна на момент написання FAQ’у версія 0.5.0b має проблему з числами із плаваючою комою. Точніше із самою комою – програма бачить в якості сепаратора лише крапку, відповідно до регіонального стандарту English (United States). Можна переключити регіональний стандарт в панелі управління Windows, можна поміняти Decimal Symbol там же.

Q. Скільки потужності можна отримати зі стоковим ЕМ?
A.
Коротко: ~400к.с., вищі рівні потребують іншої стратегії настройки, або іншої системи управління.
Рубіж, який відноситься до ECU і з яким зустрічаються тюнери – діапазон вимірювань MAF-сенсора, котрий в турбо-субарах міряє від 0 до 300грам/сек. Наближена (до примітивності) формула скаже нам, що:
Код: Выделить всё
потужність = 1,33 * MAF

звідси й число 400к.с у короткій відповіді. Правда, потік повітря у двигун, на відміну від MAF-сенсора, не зупиниться на відмітці 300грам/сек. І настроюватись на більшу потужність в принципі можна. Як один з прикладів, збагачувати суміш і задавати в таблиці Open Loop Fueling (Primary Fuel) значно багатшу цільову AFR щоб досягти оптимальної. СОВВ пише:
вам потрібно задавати значно багатшу ніж звіичайно Lambda чи A/F ratio в таблиці Primary Fuel щоб досягти бажаного AFR виміряного у потоці вихлопу. Чим більше мотор перевищує ліміт в 300 g/sec, тим більше потрібно змінювати значення в таблиці Primary Fuel.
Наприклад,
при 350WHP треба задати 10.0:1AFR щоб досягнути 11.0:1AFR;
при 400WHP треба задати 8.0:1AFR щоб досягнути того ж значення 11.0:1AFR .

Добрый вечер! Я внимательно прочитал ваши ответы и напрашивается вопрос - вы практикуете прошивку машин или это все теория? Если практика, то сколько машин вы прошили?
  • 0

валерий яценко
 

Сообщение ®@©E® » Ср окт 22, 2008 13:15

Добрый вечер! Я внимательно прочитал ваши ответы и напрашивается вопрос - вы практикуете прошивку машин или это все теория? Если практика, то сколько машин вы прошили?

Це звичайно до модератора, але я думаю, що за такий жорстокий оверквотінг з малюнками треба наказувати. :evil: По моїм постам дійсно можна подумати, що це все теорія і до настройки я не маю ніякого відношення - просто колекціоную інтерфейси, ПО і інші тюнерські цацки. От 4-х канальний EGT-контролер прийде - на кухні поставлю. А стаття була написана також для того, щоб вберегти людей від тих, хто парить стодоларові кабелі по $400 і під дивною фразою "ПРОИЗВОЖУ ЧИП-ТЮНИНГ" розуміє продаж нечесно присвоєних (у нас про ПО неприйнято казати "крадене") комерційних прошивок (екутек? я правильно розумію?)
  • 0

Аватара пользователя
®@©E®
 
Сообщения: 887
Зарегистрирован: Пт июн 01, 2007 22:07
Откуда: Ivano-Frankivs'k
Репутация: 12

Сообщение валерий яценко » Ср окт 22, 2008 20:59

®@©E® писал(а):
Добрый вечер! Я внимательно прочитал ваши ответы и напрашивается вопрос - вы практикуете прошивку машин или это все теория? Если практика, то сколько машин вы прошили?

Це звичайно до модератора, але я думаю, що за такий жорстокий оверквотінг з малюнками треба наказувати. :evil: По моїм постам дійсно можна подумати, що це все теорія і до настройки я не маю ніякого відношення - просто колекціоную інтерфейси, ПО і інші тюнерські цацки. От 4-х канальний EGT-контролер прийде - на кухні поставлю. А стаття була написана також для того, щоб вберегти людей від тих, хто парить стодоларові кабелі по $400 і під дивною фразою "ПРОИЗВОЖУ ЧИП-ТЮНИНГ" розуміє продаж нечесно присвоєних (у нас про ПО неприйнято казати "крадене") комерційних прошивок (екутек? я правильно розумію?)


Вы случайно не защитили диссертацию по этому вопросу?Похоже, много текста, а смысла нет.Я профессионал в своем деле, 12 лет работаю в сервисе компьютерным диагностом, занимаюсь чип-тюнингом /увеличением мощности двигателей автомобилей/ с помощью перепрошивки ПЗУ блока управления двигателя 3 года, по поводу впаривания кабелей - надо читать внимательно,что к оборудованию прилагается программное обеспечение на русском языке, дается гарантия 1 год, так как ни одна фирма не дает гарантии,производим частичное обучение,приглашаем и вас,это пригодится для вашей будущей диссертации, а по поводу краденных прошивок поговорим в процессе обучения!!! :P
  • 0

валерий яценко
 

Сообщение ®@©E® » Ср окт 22, 2008 22:01

от же ж... :evil:
валерий яценко писал(а):Вы случайно не защитили диссертацию по этому вопросу?

Докторську. Пошук по форуму рулить.

Похоже, много текста, а смысла нет.Я профессионал в своем деле, 12 лет работаю в сервисе компьютерным диагностом занимаюсь чип-тюнингом /увеличением мощности двигателей автомобилей/ с помощью перепрошивки ПЗУ блока управления двигателя 3 года

І як можна після цього всього спуститись до спілкування зі мною?
по поводу впаривания кабелей - надо читать внимательно,что к оборудованию прилагается программное обеспечение на русском языке, дается гарантия 1 год, так как ни одна фирма не дает гарантии

Все ПО безплатне, крім несильно цікавого ecuEdit'a - його теж можна знайти безплатно, але офіційно від $50 до $120. Все одно не сходиться... Гарантія така як на Субару? :D
производим частичное обучение

А це шо таке? Плодите недотюнерів, які роблять недотюнінг? Можу навчити як вчити повністю. Тільки вам для цього треба буде продати дуже багато кабелів.
  • 1

Аватара пользователя
®@©E®
 
Сообщения: 887
Зарегистрирован: Пт июн 01, 2007 22:07
Откуда: Ivano-Frankivs'k
Репутация: 12

Сообщение ATOMIC » Ср окт 22, 2008 23:27

ТАК никакого хохлосрача тут!!! а то потру
в любом случае информация полезна обитателям форума!!!

прошу не путать лицензионные софты и провод за 3 копейки с шаровым софтом
а тем более предоставление услуг по прошивке с несением гарантии за результат в ЛС и сохранность мотора(насколько я понял)----- с общей информацией о конструктиве ецу и процедурах перепрошивки -ничего неправильного не вижу в постах®@©E® наоборот четь ему и хвала
после прочтения таого поста народ будед знать что к чему и как работает, что очень осложнит жизнь шарлотанам и людям не отвечающим за последствия тюнинга
PS
не дымаю что эти посты как то скажутся на количестве клиентов у профессионалов
  • 0

+38-050-330-52-08
ECU tuning:
RACEROM, ECUTEK, HKS F-CON,
MOTEC, LINK ECU,COBB
Аватара пользователя
ATOMIC
 
Сообщения: 2073
Зарегистрирован: Сб янв 27, 2007 23:42
Откуда: а......оттуда
Репутация: 3

Сообщение Анатолий Валерьевич » Пт май 22, 2009 22:42

Большое спасибо RACER за труд .
Болие четкого и полезного на форуме не попадалось.
  • 0

Как прежде , отвечу на сложный вопрос
Любому владельцу Субаровских звёзд .


тел.0953993532
Аватара пользователя
Анатолий Валерьевич
 
Сообщения: 5845
Зарегистрирован: Вс дек 14, 2008 16:39
Откуда: Харьков
Репутация: 2309

Сообщение GTI » Вс май 24, 2009 09:21

Действительно ®@©E® проделал не малый труд :good: :good: :good: .

А это
производим частичное обучение

делается для 100% съема пенок с ... доверчивых и наивных - им просто потом моторы чинят и дают гарантию на КР мотора (при стоковой прошивке) - других мыслей нет, читая такой текст.

®@©E® спасибо за ведение просветительной работы.
  • 0

WRX MY-06 Blue Mica
Gott schütze uns vor Wasser und Wind und vor Autos die von Wolfsburg sind!
Аватара пользователя
GTI
 
Сообщения: 9117
Зарегистрирован: Ср июл 30, 2008 22:41
Откуда: Харьков
Репутация: 1486

Пред.След.

Вернуться в Тюнинг

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 5